PORTRET cz. III [poziom średnio zaawansowany]

PORTRET cz. III [poziom średnio zaawansowany]
warsztaty

PORTRET cz. III [poziom średnio zaawansowany]

7 czerwca 2020
10:00-18:00
prowadzący: Tomasz Drzewiński
Studio Stawki
ul. Inflancka 11
Warszawa

399zł/449zł/499zł

PORTRET cz. III _ [poziom średnio zaawansowany]

Tematem trzeciej części warsztatów z serii PORTRET będzie oświetlenie kontrowe. Kontry dają szansę na wiele twórczych zastosowań („rzeźbienie” twarzy, optyczne wyszczuplanie sylwetki, oświetlanie włosów), ale często sprawiają fotografom wiele trudności. Na naszych warsztatach przypatrzymy się i przećwiczymy szeroką gamę zastosowań tego typu oświetlenia. PORTRET cz. III to prawdopodobnie jedne z trudniejszych warsztatów z cyklu PORTRET, ale dające szansę na budowę nowej perspektywy w patrzeniu na światło, uczące uważności i dyscypliny w operowaniu oświetleniem. PORTRET cz. III, to warsztaty skierowane do osób na poziomie średnio zaawansowanym. Zapraszamy miłośników fotografii, którzy swobodnie posługują się aparatem fotograficznym i mają co najmniej podstawową znajomość pracy z lampami błyskowymi, znają podstawowe pojęcia typu: czas, przesłona, głębia ostrości, swobodnie potrafią dokonać pomiaru światła i dokonać poprawnej ekspozycji. Wszystkim nowym uczestnikom naszych warsztatów, przed udziałem w warsztatach PORTRET cz. III, gorąco polecamy wcześniejszy udział w warsztatach PORTRET cz. II.

CZEGO SIĘ Z NAMI NAUCZYSZ

• jak ustawiać oświetlenie kontrowe i na co zwracać szczególną uwagę

,• poznasz, czym jest flara, halo, jak ich unikać i jak… prowokować żeby pojawiały się na zdjęciach,

• zobaczysz, że fotografowanie pod światło jest nie tylko dozwolone, ale czasami wręcz wskazane!

• poznamy oświetlenie typu „hairlight”,

• poznamy oświetlenie typu „czarne na czarnym”,

• poznamy modyfikatory najczęściej używane w oświetleniu kontrowym, takie jak strumienica, plastry miodu, wrota,

• jeszcze głębiej wskoczymy w temat kompozycji w portrecie,

• rozwiniemy temat komunikacji i pracy z modelką/modelem,

O CYKLU WARSZTATÓW ‚PORTRET’

Cykl warsztatów pod wspólnym tytułem PORTRET składa się z 4 segmentów (PORTRET I, PORTRET II, PORTRET III oraz PORTRET IV) i jest zaprojektowany tak, by przeprowadzić uczestnika przez kolejne etapy zaawansowania w fotografii studyjnej i portretowej. Wszystko to w jasny sposób, czytelny, z dbałością o równoczesny rozwój techniczny, jak i artystyczny. W kolejnych częściach  będziemy rozwijać umiejętności bazując na solidnej bazie z jego pierwszej części. Cykl jest zaprojektowany modułowo i uczestnicy pierwszej części będą mieli możliwość udziału w kolejnych warsztatach w trakcie których nauczymy się różnych profesjonalnych układów oświetleniowych i zaawansowanych technik pracy ze studyjnymi lampami błyskowymi.  

PORTRET I  – [poziom podstawowy] podstawy pracy z aparatem w studio: czas, przesłona, ISO, pomiar światła, oświetlenie miękkie i kontrastowe, światło „rembrandtowskie”, praca z blendami, flagami i dyfuzorami

PORTRET II   – [poziom ponadpodstawowy] praca ze studyjnymi lampami błyskowymi, modulatory, kolor w studio, temp. barwowa, oświetlenie typu „clamshell” etc.

PORTRET III  – [poziom średnio zaawansowany] oświetlenie kontrowe, oświetlenie „czarne na czarnym”, kreatywne narzędzia wzbogacania i destrukcji obrazu np halacje, flary etc.

PORTRET IV –  [poziom średnio zaawansowany] mieszane źródła światła (ciągłe i błyskowe), balansowanie temperatur barwowych, wykorzystanie filtrów efektowych (kolor!) i korekcyjnych

WAŻNE INFORMACJE

• Kogo zapraszamy

Warsztaty PORTRET cz. III przeznaczone są dla osób na poziomie średnio zaawansowanym. Co przez to rozumiemy? Oczekujemy, że znasz swój aparat, potrafisz samodzielnie ustawić w nim czas, przesłonę, ISO, temperaturę barwową i znasz czas synchronizacji migawki w Twoim aparacie z lampami błyskowymi. Warsztaty są przeznaczone dla osób, które mają, co najmniej podstawowe doświadczenie w pracy ze studyjnymi lampami błyskowymi. 

• Po warsztatach 

Po warsztatach pracujemy dalej w zamkniętej grupie na Facebook’u. Tam otrzymacie odpowiedź na wszystkie pytania, na które nie było czasu na warsztatach. Tam też dyskutujemy o zrobionych zdjęciach. Wsparcie w grupie nie jest ograniczone w czasie. 

• Autoryzacja zdjęć 

Fotograf ma prawo do zdjęć, modelka prawo do swojego wizerunku. Staramy się, żeby autoryzacja zdjęć ze strony modelki (zgoda na ich publikację przez uczestników) przebiegała gładko, niemniej każdy uczestnik warsztatów musi być świadomy faktu, że nie wszystkie zrobione na warsztatach zdjęcia muszą dostać autoryzację ze strony modelki na ich publikację. Autoryzowane przez modelkę zdjęcia uczestnicy warsztatów mogą używać do celów związanych z własną promocją np. publikować je na Instagramie, Facebook’u, stronie internetowej, profilu na portalach branżowych. Komercyjne wykorzystanie zrobionych na warsztatach zdjęć wymaga oddzielnej zgody i umowy z modelką. 

• „Jeden fotograf na planie” 

Na naszych warsztatach zawsze pracujemy zgodnie z tą zasadą, tak, żeby budować RELACJĘ pomiędzy fotografem, a modelką. 

• Ilość uczestników 

Ze względu na kameralny charakter warsztatów oraz dbałość o komfort uczestników, liczba miejsc jest ograniczona do 8.

PROWADZĄCY WARSZTATY 

Tomasz Drzewiński, fotograf, wykładowca, popularyzator fotografii, autor kilkudziesięciu okładek i kilkuset sesji do polskich magazynów (Twój Styl, Maxim, Elle, Gala, Viva!, Playboy, Fashion Magazine, Fluid, Edge), reklamy (Avon, Energis, Master Foods Polska, Deni Cler, LOT, P&G, Paprocki&Brzozowski, Solvay Pharma) okładek do płyt i innych wydawnictw. Tomek jest absolwentem nowojorskiej Parsons School of Design, założycielem i wykładowcą OOF ACADEMY, byłym dyrektorem artystycznym magazynu MAX, twórcą i prowadzącym fanpage O FOTOGRAFII oraz wydarzeń z cyklu ABC FOTOGRAFII MODY.

CZAS I MIEJSCE

niedziela 7. czerwca 2020 

godz. 10:00-18:00 (z przerwą na lunch)

STUDIO STAWKI

ul. Inflancka 11

Warszawa

JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA WARSZTATY FOTOGRAFICZNE ‚PORTRET cz. III’

1. Przy płatności przelewem
Dokonaj płatności na rachunek
OOF Academy
46 1020 1055 0000 9602 0372 9852
w tytule wpisz: warsztaty 7.6.2020 + kontaktowy adres mailowy
2. PayPal
wyślij płatność na adres warsztaty@oof.pl

3. Kartą (przez Eventbrite)
https://www.eventbrite.com/e/portret-cz-iii-warsztaty-fotograficzne-poziom-srednio-zaawansowany-tickets-95243338389


W przeciągu 24h od dotracia do nas Twojej płatności, otrzymasz maila z potwierdzeniem udziału w warsztatach wraz z pakietem informacyjnym. Jeżeli nie znajdziesz wiadomości w skrzynce odbiorczej, sprawdź proszę folder Spam.

CENA

• SUPER EARLY BIRD (obowiązuje do 21 lutego 2020 do godz.23:59)  399 zł

• EARLY BIRD (od 22 lutego 2020 do 15 maja 2020 do 23:59)  449 zł

• JUST A BIRD (od 16 maja 2020)  499 zł


W CENIE: opieka dydaktyczno-mentorska w trakcie warsztatów i w grupie na FB, profesjonalna modelka, studio, napoje i przegryzki na planie. Lunch nie jest wliczony w cenę warsztatów.

MASZ PYTANIA?

• skorzystaj z formularza kontaktowego
lub
• napisz na adres: warsztaty@oof.pl
albo
• skontaktuj się z nami przez nasz profil OOF ACADEMY na Facebook’u
https://www.facebook.com/oof.aca/

WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYCH WYDARZENIACH ZNAJDZIECIE NA NASZEJ STRONIE:
www.oof.pl

Do zobaczenia na warsztatach!

ul. Gałczyńskiego 12
00-362 Warszawa
tel. 501 197 667
e-mail: warsztaty@oof.pl