PORTRET cz. II [poziom ponadpodstawowy]

PORTRET cz. II [poziom ponadpodstawowy]
Warsztaty

PORTRET cz. II [poziom ponadpodstawowy]

23 maja 2020
10:00-18:00
prowadzący: Tomasz Drzewiński
Studio Stawki
ul. Inflancka 11
Warszawa

399pln/449pln/499pln

PORTRET cz. II  – warsztaty fotograficzne _ [poziom ponadpodstawowy]

Druga część naszego cyklu skierowana jest do osób, które już swobodnie posługują się aparatem fotograficznym i znają podstawowe pojęcia takie jak: czas, przesłona, głębia ostrości, samodzielnie potrafią dokonać pomiaru światła i dokonać poprawnej ekspozycji. W trakcie tej części zabierzemy Was o stopień wyżej niż na warsztatach PORTRET cz. I, gdzie omawiamy wszystkie podstawy obsługi aparatu, pomiaru światła itp.
Warsztaty PORTRET cz. II to potężna dawka wiedzy o świetle błyskowym i pracy z profesjonalnymi lampami studyjnymi (kompaktami i generatorami). Warsztaty są tak skonstruowane, by po ich zakończeniu uczestnik mógł swobodnie poruszać się po świecie profesjonalnego oświetlenia błyskowego. Duży nacisk na tych warsztatach poświęcimy rozumieniu natury światła modyfikowanego przy użyciu różnych końcówek (tzw. modulatorów). Ustawimy też dwa plany zdjęciowe: „białe na białym” oraz „clamshell”. Na planie zdjęciowym będziemy rozwijać umiejętności pracy z modelką i kompozycji obrazu. 
Po drugiej części naszych warsztatów będziecie gotowi do samodzielnej pracy w profesjonalnym studio fotograficznym.

O CYKLU WARSZTATÓW ‚PORTRET’

Cykl warsztatów pod wspólnym tytułem PORTRET składa się z 4 segmentów (PORTRET I, PORTRET II, PORTRET III oraz PORTRET IV) i jest zaprojektowany tak, by przeprowadzić uczestnika przez kolejne etapy zaawansowania w fotografii studyjnej i portretowej. Wszystko to w jasny sposób, czytelny, z dbałością o równoczesny rozwój techniczny, jak i artystyczny. W kolejnych częściach  będziemy rozwijać umiejętności bazując na solidnej bazie z jego pierwszej części. Cykl jest zaprojektowany modułowo i uczestnicy pierwszej części będą mieli możliwość udziału w kolejnych warsztatach w trakcie których nauczymy się różnych profesjonalnych układów oświetleniowych i zaawansowanych technik pracy ze studyjnymi lampami błyskowymi.
PORTRET I  – [poziom podstawowy] podstawy pracy z aparatem w studio: czas, przesłona, ISO, pomiar światła, oświetlenie miękkie i kontrastowe, światło „rembrandtowskie”, praca z blendami, flagami i dyfuzorami
PORTRET II   – [poziom ponadpodstawowy] praca ze studyjnymi lampami błyskowymi, modulatory, kolor w studio, temp. barwowa, oświetlenie typu „clamshell” etc.
PORTRET III  – [poziom średnio zaawansowany] oświetlenie kontrowe, oświetlenie „czarne na czarnym”, kreatywne narzędzia wzbogacania i destrukcji obrazu np halacje, flary etc.
PORTRET IV –  [poziom średnio zaawansowany] mieszane źródła światła (ciągłe i błyskowe), balansowanie temperatur barwowych, wykorzystanie filtrów efektowych (kolor!) i korekcyjnych

WAŻNE INFORMACJE

• Kogo zapraszamy
Warsztaty PORTRET cz. II przeznaczone są dla osób średnio zaawansowanych. Co przez to rozumiemy? Oczekujemy, że znasz swój aparat, potrafisz samodzielnie ustawic w nim czas, przesłonę, ISO, temperaturę barwową i znasz czas synchronizacji migawki w Twoim aparacie z lampami błyskowymi.
• Po warsztatach
Po warsztatach pracujemy dalej w zamkniętej grupie na Facebook’u. Tam otrzymacie odpowiedź na wszystkie pytania, na które nie było czasu na warsztatach. Tam też dyskutujemy o zrobionych zdjęciach. Wsparcie w grupie nie jest ograniczone w czasie.
• Autoryzacja zdjęć
Fotograf ma prawo do zdjęć, modelka prawo do swojego wizerunku. Staramy się, żeby autoryzacja zdjęć ze strony modelki (zgoda na ich publikację przez uczestników) przebiegała gładko, niemniej każdy uczestnik warsztatów musi być świadomy faktu, że nie wszystkie zrobione na warsztatach zdjęcia muszą dostać autoryzację ze strony modelki na ich publikację. Autoryzowane przez modelkę zdjęcia uczestnicy warsztatów mogą używać do celów związanych z własną promocją np. publikować je na Instagramie, Facebook’u, stronie internetowej, profilu na portalach branżowych. Komercyjne wykorzystanie zrobionych na warsztatach zdjęć wymaga oddzielnej zgody i umowy z modelką.
• „Jeden fotograf na planie”
Na naszych warsztatach zawsze pracujemy zgodnie z tą zasadą, tak, żeby budować RELACJĘ pomiędzy fotografem, a modelką.
• Ilość uczestników
Ze względu na kameralny charakter warsztatów oraz dbałość o komfort uczestników, liczba miejsc jest ograniczona do 8.

PROWADZĄCY WARSZTATY 

Tomasz Drzewiński, fotograf, wykładowca, popularyzator fotografii, autor kilkudziesięciu okładek i kilkuset sesji do polskich magazynów (Twój Styl, Maxim, Elle, Gala, Viva!, Playboy, Fashion Magazine, Fluid, Edge), reklamy (Avon, Energis, Master Foods Polska, Deni Cler, LOT, P&G, Paprocki&Brzozowski, Solvay Pharma) okładek do płyt i innych wydawnictw. Tomek jest absolwentem nowojorskiej Parsons School of Design, założycielem i wykładowcą OOF ACADEMY, byłym dyrektorem artystycznym magazynu MAX, twórcą i prowadzącym fanpage O FOTOGRAFII oraz wydarzeń z cyklu ABC FOTOGRAFII MODY.

CZAS I MIEJSCE

sobota 23. maja 2020
godz. 10:00-18:00 (z przerwą na lunch)
Studio Stawki
ul. Inflancka 11
Warszawa

JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA WARSZTATY FOTOGRAFICZNE ‚PORTRET cz. II’

1. Przy płatności przelewem
Dokonaj płatności na rachunek
OOF Academy
46 1020 1055 0000 9602 0372 9852
w tytule wpisz: warsztaty 23.5.2020 + kontaktowy adres mailowy
2. PayPal
wyślij płatność na adres warsztaty@oof.pl

3. Kartą (przez Eventbrite)

https://www.eventbrite.com/e/portret-czii-warsztaty-fotograficzne-poziom-ponadpodstawowy-tickets-96420445147

W przeciągu 24h od dotarcia do nas Twojej płatności, otrzymasz maila z potwierdzeniem udziału w warsztatach wraz z pakietem informacyjnym. Jeżeli nie znajdziesz wiadomości w skrzynce odbiorczej, sprawdź proszę folder Spam.

CENA

• SUPER EARLY BIRD (obowiązuje do 26 lutego 2020)  399 zł
• EARLY BIRD (od 27 lutego 2020 do 30 kwietnia 2020)  449 zł
JUST A BIRD (od 1 maja 2020)  499 zł
W CENIE: opieka dydaktyczno-mentorska w trakcie warsztatów i w grupie na FB, profesjonalna modelka, studio, napoje i przegryzki na planie. Lunch nie jest wliczony w cenę warsztatów.

MASZ PYTANIA?

• skorzystaj z formularza kontaktowego
lub
• napisz na adres: warsztaty@oof.pl
albo
• skontaktuj się z nami przez nasz profil OOF ACADEMY na Facebook’u
https://www.facebook.com/oof.aca/

WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYCH WYDARZENIACH ZNAJDZIECIE NA NASZEJ STRONIE:
www.oof.pl

Do zobaczenia na warsztatach!

ul. Gałczyńskiego 12
00-362 Warszawa
tel. 501 197 667
e-mail: warsztaty@oof.pl