PORTRET cz.II [poziom ponadpodstawowy]

PORTRET cz.II [poziom ponadpodstawowy]
warsztaty

PORTRET cz.II [poziom ponadpodstawowy]

7 grudnia 2019
10:00-18:00
prowadzący: Tomasz Drzewiński
LAWA Studio
ul. Rydygiera 8 (bud.19)
Warszawa

399zł/449zł/449zł

PORTRET cz. II  – warsztaty fotograficzne _ [poziom ponadpodstawowy]

Druga część naszego cyklu skierowana jest do osób które już swobodnie posługują się aparatem fotograficznym i znają podstawowe pojęcia takie jak: czas, przesłona, głębia ostrości, samodzielnie potrafią dokonać pomiaru światła i dokonać poprawnej ekspozycji. W trakcie tej części zabierzemy Was o stopień wyżej niż na warsztatach PORTRET cz. I, gdzie omawiamy wszystkie podstawy obsługi aparatu, pomiaru światła itp. Warsztaty PORTRET cz. II to potężna dawka wiedzy o świetle błyskowym i pracy z profesjonalnymi lampami studyjnymi (kompaktami i generatorami). Warsztaty są tak skonstruowane, by po ich zakończeniu uczestnik mógł swobodnie poruszać się po świecie profesjonalnego oświetlenia błyskowego. Duży nacisk na tych warsztatach poświęcimy rozumieniu natury światła modyfikowanego przy użyciu różnych końcówek (tzw. modulatorów). Ustawimy też dwa plany zdjęciowe: z jednym źródłem światła (w stylu Richarda Avedona) oraz z dwóch źródeł światła: „clamshell”. Na planie zdjęciowym będziemy rozwijać swoje umiejętności pracy z modelką i kompozycji obrazu. 

Po drugiej części naszych warsztatów będziecie gotowi do samodzielnej pracy w profesjonalnym studio fotograficznym.  

CZEGO SIĘ Z NAMI NAUCZYSZ

• omówimy charakterystykę i podstawowe zalety pracy z lampami błyskowymi

• poznasz, czym jest temperatura barwowa i rozwiejemy mity z nią związane

• poznasz różnice pomiędzy podstawowymi końcówkami (modulatorami) zakładanymi na lampy błyskowe  (softboxy, garnki, beauty dish, strumienica, para, octa itp.) jak zmieniają charakter cieni, światła, kontrast, jaskrawość kolorów itp.

• zagłębimy temat kompozycji w portrecie • zanurzymy się w temat oświetlenia z użyciem więcej niż 1 lampy

• zobaczysz, co to jest synchronizacja lamp, dlaczego jest to ważne i jakie metody synchronizacji są dostępne

• zbudujemy dwa plany zdjęciowe z dwoma różnymi ustawieniami świateł, w tym tzw „clamshell”

• rozwiniemy temat metod komunikacji i pracy z modelką/modelem.

WSZYSTKIEGO TEGO NAUCZYSZ SIĘ W PROSTY, PRZYSTĘPNY, A JEDNOCZEŚNIE INTENSYWNY SPOSÓB.

NA WARSZTATACH PRACUJEMY Z PROFESJONALNĄ MODELKĄ.    

O CYKLU WARSZTATÓW ‚PORTRET’

Cykl warsztatów pod wspólnym tytułem PORTRET składa się z 4 segmentów (PORTRET I, PORTRET II, PORTRET III oraz PORTRET IV) i jest zaprojektowany tak, by przeprowadzic uczestnika przez kolejne etapy zaawansowania w fotografii studyjnej i portretowej w sposób jasny i czytelny z dbałością o równoczesny rozwój techniczny, jak i artystyczny. W kolejnych częściach  będziemy rozwijać umiejętności bazując na solidnej bazie z jego pierwszej części. Cykl jest zaprojektowany modułowo i uczestnicy pierwszej części będą mieli możliwość udziału w kolejnych warsztatach w trakcie których nauczymy się różnych profesjonalnych układów oświetleniowych i zaawansowanych technik pracy ze studyjnymi lampami błyskowymi.

PORTRET I  – [poziom podstawowy] podstawy pracy z aparatem w studio: czas, przesłona, ISO, pomiar światła, oświetlenie „rembrandtowskie”, praca z blendami i dyfuzorami, wykorzystanie „przeszkadzajek”, kreatywne wykorzystanie głębi ostrości

PORTRET II   – [poziom ponadpodstawowy] praca ze studyjnymi lampami błyskowymi, modulatory, kolor w studio, temp. barwowa, oświetlenie typu „clamshell” etc.

PORTRET III  – [poziom średnio zaawansowany] oświetlenie kontrowe, oświetlenie „czarne na czarnym”, kreatywne narzędzia wzbogacania i destrukcji obrazu np halacje, flary etc.

PORTRET IV –  [poziom średnio zaawansowany] mieszane źródła światła (ciągłe i błyskowe), balansowanie temperatur barwowych, wykorzystanie filtrów efektowych (kolor!) i korekcyjnych    

WAŻNE INFORMACJE

• Kogo zapraszamy 

Warsztaty przeznaczone są dla początkujących. Zapraszamy miłośników fotografii, którzy mieli niewielki lub w ogóle nie mieli żadnego kontaktu z fotografią studyjną. Cykl jest zaprojektowany tak, żeby w przystępny sposób móc opanować podstawy techniczne i szybko cieszyć się z własnych zdjęć.

• Po warsztatach 

Po warsztatach pracujemy dalej w zamkniętej grupie na Facebook’u. Tam otrzymacie odpowiedź na wszystkie pytania, na które nie było czasu na warsztatach. Tam też dyskutujemy o zrobionych zdjęciach. Wsparcie w grupie nie jest ograniczone w czasie.

• Autoryzacja zdjęć

 Fotograf ma prawo do zdjęć, modelka prawo do swojego wizerunku. Staramy się, żeby autoryzacja zdjęć ze strony modelki (zgoda na ich publikację przez uczestników) była liberalna, niemniej każdy uczestnik warsztatów musi być świadomy faktu, że nie wszystkie zrobione na warsztatach zdjęcia muszą dostać zgodę modelki na publikację. Autoryzowane przez modelkę zdjęcia uczestnik warsztatów może używać do celów związanych z własną promocją np. publikować je na Instagramie, Facebook’u, stronie internetowej, profilu na portalach branżowych.

„Jeden fotograf na planie”   

Na naszych warsztatach zawsze pracujemy zgodnie z tą zasadą, tak, żeby budować RELACJĘ pomiędzy fotografem, a modelką.

• Ilość uczestników 

Ze względu na kameralny charakter warsztatów oraz dbałość o komfort uczestników, liczba miejsc jest ograniczona do 8.  

PROWADZĄCY WARSZTATY 

Tomasz Drzewiński, fotograf, wykładowca, popularyzator fotografii, autor kilkudziesięciu okładek i kilkuset sesji do polskich magazynów (Twój Styl, Maxim, Elle, Gala, Viva!, Playboy, Fashion Magazine, Fluid, Edge), reklamy (Avon, Energis, Master Foods Polska, Deni Cler, LOT, P&G) okładek do płyt i innych wydawnictw. Tomek jest absolwentem nowojorskiej Parsons School of Design, założycielem i wykładowcą OOF ACADEMY, byłym dyrektorem artystycznym magazynu MAX, twórcą i prowadzącym fanpage O FOTOGRAFII oraz wydarzeń z cyklu ABC FOTOGRAFII MODY

CZAS I MIEJSCE

sobota 7. grudnia 2019

godz. 10:00-18:00 (z przerwą na lunch)

LAWA STUDIO

Ludwika Rydygiera 8/bud.19

Warszawa

   

JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA WARSZTATY FOTOGRAFICZNE ‚PORTRET cz. II’

1. Kartą [przez Eventbrite]

https://www.eventbrite.com/e/portret-czii-warsztaty-fotograficzne-poziom-ponadpodstawowy-tickets-72416113545 

2. Przy płatności przelewem
Dokonaj płatności na rachunek:
OOF Academy
46 1020 1055 0000 9602 0372 9852
w tytule wpisz: warsztaty 7.12.2019 + kontaktowy adres mailowy  

W przeciągu 24h od rejestracji otrzymasz od nas maila z potwierdzeniem udziału w warsztatach i pakietem informacyjnym. Jeżeli nie znajdziesz go w skrzynce odbiorczej, proszę sprawdź folder Spam.  

CENA

SUPER EARLY BIRD (obowiązuje do 15 października 2019)  399 zł

EARLY BIRD (od 16 października 2019 do 15 listopada 2019)  449 zł

NORMALNA (po 16 listopada 2019)  499 zł

W CENIE: opieka dydaktyczno-mentorska w trakcie warsztatów i w grupie na FB, profesjonalna modelka, studio, napoje i przegryzki na planie. Lunch nie jest wliczony w cenę warsztatów.    

MASZ PYTANIA?

Skorzystaj z formularza kontaktowego
albo
napisz na adres: warsztaty@oof.pl
albo
skontaktuj się z nami przez nasz profil OOF ACADEMY na Facebook’u
https://www.facebook.com/oof.aca/

WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYCH WYDARZENIACH ZNAJDZIECIE NA NASZEJ STRONIE:
http://oof.pl/

Do zobaczenia!

ul. Gałczyńskiego 12
00-362 Warszawa
tel. 501 197 667
e-mail: warsztaty@oof.pl