PORTRET cz. II [poziom ponadpodstawowy]

PORTRET cz. II  [poziom ponadpodstawowy]
warsztaty

PORTRET cz. II [poziom ponadpodstawowy]

28 czerwca 2020
10:00-18:00
prowadzący: Tomasz Drzewiński
SEPTEMBER STUDIO
Żabi Kruk 14
Gdańsk

499pln/549pln/599pln

PORTRET cz. II  – warsztaty fotograficzne _ [poziom ponadpodstawowy]   • GDAŃSK

Druga część naszego cyklu skierowana jest do osób, które już swobodnie posługują się aparatem fotograficznym i znają podstawowe pojęcia takie jak: czas, przesłona, głębia ostrości, samodzielnie potrafią dokonać pomiaru światła i dokonać poprawnej ekspozycji. W trakcie tej części zabierzemy Was o stopień wyżej niż na warsztatach PORTRET cz. I, gdzie omawiamy wszystkie podstawy obsługi aparatu, pomiaru światła itp.
Warsztaty PORTRET cz. II to potężna dawka wiedzy o świetle błyskowym i pracy z profesjonalnymi lampami studyjnymi (kompaktami i generatorami). Warsztaty są tak skonstruowane, by po ich zakończeniu uczestnik mógł swobodnie poruszać się po świecie profesjonalnego oświetlenia błyskowego. Duży nacisk na tych warsztatach poświęcimy rozumieniu natury światła modyfikowanego przy użyciu różnych końcówek (tzw. modulatorów). Ustawimy też dwa plany zdjęciowe: z jednym źródłem światła (w stylu Richarda Avedona) oraz z dwóch źródeł światła: „clamshell”. Na planie zdjęciowym będziemy rozwijać swoje umiejętności pracy z modelką i kompozycji obrazu. 
Po drugiej części naszych warsztatów będziecie gotowi do samodzielnej pracy w profesjonalnym studio fotograficznym.

CZEGO SIĘ Z NAMI NAUCZYSZ

• omówimy charakterystykę i podstawowe zalety pracy z lampami błyskowymi
• poznasz, czym jest temperatura barwowa i rozwiejemy mity z nią związane
• poznasz różnice pomiędzy podstawowymi końcówkami (modulatorami) zakładanymi na lampy błyskowe  (softboxy, garnki, beauty dish, strumienica, para, octa itp.) jak zmieniają charakter cieni, kontrast, jaskrawość kolorów itp.
• rozwiniemy temat kompozycji w portrecie
• nauczymy się pracować z więcej niż 1 lampą
• zobaczysz, co to jest synchronizacja lamp, dlaczego jest to ważne i jakie metody synchronizacji są dostępne
• zbudujemy dwa plany zdjęciowe
• rozwiniemy temat metod komunikacji i pracy z modelką/modelem.
WSZYSTKIEGO TEGO NAUCZYSZ SIĘ W PROSTY, PRZYSTĘPNY, A JEDNOCZEŚNIE INTENSYWNY SPOSÓB.
NA WARSZTATACH PRACUJEMY Z PROFESJONALNĄ MODELKĄ.

O CYKLU WARSZTATÓW ‚PORTRET’

Cykl warsztatów pod wspólnym tytułem PORTRET składa się z 4 segmentów (PORTRET I, PORTRET II, PORTRET III oraz PORTRET IV) i jest zaprojektowany tak, by przeprowadzić uczestnika przez kolejne etapy zaawansowania w fotografii studyjnej i portretowej. Wszystko to w jasny sposób, czytelny, z dbałością o równoczesny rozwój techniczny, jak i artystyczny. W kolejnych częściach  będziemy rozwijać umiejętności bazując na solidnej bazie z jego pierwszej części. Cykl jest zaprojektowany modułowo i uczestnicy pierwszej części będą mieli możliwość udziału w kolejnych warsztatach w trakcie których nauczymy się różnych profesjonalnych układów oświetleniowych i zaawansowanych technik pracy ze studyjnymi lampami błyskowymi.
PORTRET I  – [poziom podstawowy] podstawy pracy z aparatem w studio: czas, przesłona, ISO, pomiar światła, oświetlenie miękkie i kontrastowe, światło „rembrandtowskie”, praca z blendami, flagami i dyfuzorami
PORTRET II   – [poziom ponadpodstawowy] praca ze studyjnymi lampami błyskowymi, modulatory, kolor w studio, temp. barwowa, oświetlenie typu „clamshell” etc.
PORTRET III  – [poziom średnio zaawansowany] oświetlenie kontrowe, oświetlenie „czarne na czarnym”, kreatywne narzędzia wzbogacania i destrukcji obrazu np halacje, flary etc.
PORTRET IV –  [poziom średnio zaawansowany] mieszane źródła światła (ciągłe i błyskowe), balansowanie temperatur barwowych, wykorzystanie filtrów efektowych (kolor!) i korekcyjnych

WAŻNE INFORMACJE

• Kogo zapraszamy
Warsztaty przeznaczone są dla osób średnio zaawansowanych. Co przez to rozumiemy? Oczekujemy, że znasz swój aparat, potrafisz samodzielnie ustawic w nim czas, przesłonę, ISO, temperaturę barwową i znasz czas synchronizacji migawki w Twoim aparacie z lampami błyskowymi.
• Po warsztatach
Po warsztatach pracujemy dalej w zamkniętej grupie na Facebook’u. Tam otrzymacie odpowiedź na wszystkie pytania, na które nie było czasu na warsztatach. Tam też dyskutujemy o zrobionych zdjęciach. Wsparcie w grupie nie jest ograniczone w czasie.
• Autoryzacja zdjęć
Fotograf ma prawo do zdjęć, modelka prawo do swojego wizerunku. Staramy się, żeby autoryzacja zdjęć ze strony modelki (zgoda na ich publikację przez uczestników) przebiegała gładko, niemniej każdy uczestnik warsztatów musi być świadomy faktu, że nie wszystkie zrobione na warsztatach zdjęcia muszą dostać autoryzację ze strony modelki na ich publikację. Autoryzowane przez modelkę zdjęcia uczestnicy warsztatów mogą używać do celów związanych z własną promocją np. publikować je na Instagramie, Facebook’u, stronie internetowej, profilu na portalach branżowych. Komercyjne wykorzystanie zrobionych na warsztatach zdjęć wymaga oddzielnej zgody i umowy z modelką.
• „Jeden fotograf na planie”
Na naszych warsztatach zawsze pracujemy zgodnie z tą zasadą, tak, żeby budować RELACJĘ pomiędzy fotografem, a modelką.
• Ilość uczestników
Ze względu na kameralny charakter warsztatów oraz dbałość o komfort uczestników, liczba miejsc jest ograniczona do 8.

PROWADZĄCY WARSZTATY 

PROWADZĄCY WARSZTATY 
Tomasz Drzewiński, fotograf, wykładowca, popularyzator fotografii, autor kilkudziesięciu okładek i kilkuset sesji do polskich magazynów (Twój Styl, Maxim, Elle, Gala, Viva!, Playboy, Fashion Magazine, Fluid, Edge), reklamy (Avon, Energis, Master Foods Polska, Deni Cler, LOT, P&G, Paprocki&Brzozowski, Solvay Pharma) okładek do płyt i innych wydawnictw. Tomek jest absolwentem nowojorskiej Parsons School of Design, założycielem i wykładowcą OOF ACADEMY, byłym dyrektorem artystycznym magazynu MAX, twórcą i prowadzącym fanpage O FOTOGRAFII oraz wydarzeń z cyklu MISTRZOWIE FOTOGRAFII MODY.

CZAS I MIEJSCE

niedziela 28. czerwca 2020
godz. 10:00-18:00 (z przerwą na lunch)
SEPTEMBER STUDIO
Żabi Kruk 14
80-822 Gdańsk

JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA WARSZTATY FOTOGRAFICZNE ‚PORTRET cz. II’

1. Przy płatności przelewem
Dokonaj płatności na rachunek
OOF Academy
46 1020 1055 0000 9602 0372 9852
w tytule wpisz: warsztaty 28.6.2020 + kontaktowy adres mailowy
2. PayPal
wyślij płatność na adres warsztaty@oof.pl

3. Kartą (przez Eventbrite)

CENA

• SUPER EARLY BIRD (obowiązuje do 30 kwietnia 2020)  499 zł
• EARLY BIRD (od 1 maja 2020 do 14 czerwca 2020)  549 zł
• BIRD (od 15 czerwca 2020)  599 zł

W CENIE: opieka dydaktyczno-mentorska w trakcie warsztatów i w grupie na FB, profesjonalna modelka, studio, napoje i przegryzki na planie. Lunch nie jest wliczony w cenę warsztatów.

MASZ PYTANIA?

• skorzystaj z formularza kontaktowego
lub
• napisz na adres: warsztaty@oof.pl
albo
• skontaktuj się z nami przez nasz profil OOF ACADEMY na Facebook’u
https://www.facebook.com/oof.aca/

WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYCH WYDARZENIACH ZNAJDZIECIE NA NASZEJ STRONIE:
www.oof.pl

Do zobaczenia na warsztatach!

ul. Gałczyńskiego 12
00-362 Warszawa
tel. 501 197 667
e-mail: warsztaty@oof.pl