PORTRET cz. I – warsztaty fotograficzne [poziom podstawowy]

PORTRET cz. I  – warsztaty fotograficzne [poziom podstawowy]
warsztaty

PORTRET cz. I – warsztaty fotograficzne [poziom podstawowy]

24 listopada 2019
10:00-18:00
prowadzący: Tomasz Drzewiński
LAWA Studio
Rydygiera 8 (bud. 19)
Warszawa

399zł/449zł/499zł

PORTRET cz. I  – warsztaty fotograficzne [poziom podstawowy]

OOF Academy zaprasza na kolejną edycję warsztatów fotograficznych z cyklu PORTRET w nowym, jeszcze ciekawszym i ekscytującym wydaniu. Cześć I naszych warsztatów jest skierowana do osób zaczynających swoją przygodę z portretem i fotografią w studio. Warsztaty PORTRET cz. I polecamy osobom początkującym, a także tym, którzy chcą uporządkować swoją wiedzę fotograficzną i działać w jasny, systemowy sposób. W pierwszej części naszego cyklu zgłębimy tajniki portretu przy oświetleniu ciągłym (światło dzienne, żarowe oraz ledowe), nauczymy się prawidłowej ekspozycji materiału, pomiaru światła, kompozycji obrazu, pracy z modelką.    

CZEGO SIĘ Z NAMI NAUCZYSZ NA WARSZTATACH ‚PORTRET cz. I’

• poznasz (a może przypomnisz sobie) podstawowe pojęcia: czas, przesłona, głębia ostrości

• nauczysz się nastawiać ostrość przy małej i dużej ilości światła • nauczysz się, jak zmierzyć światło światłomierzem ręcznym i tym wbudowanym w aparacie

• nauczysz się jak ‚poprawnie’ naświetlić materiał (analogowy lub cyfrowy) • nauczysz się robić zdjęcia przy świetle ciągłym (dziennym/sztucznym)

• nauczysz się podstaw modelowania światłem na twarzy człowieka

• nauczysz się podstaw kompozycji obrazu

• zobaczysz jak uniknąć podstawowych błędów, które powodują, że zdjęcie może być nieostre, poruszone, lub bez kontrastu

• poznasz podstawy zapisu fotograficznego

• podstaw pracy z modelką  

WSZYSTKIEGO TEGO NAUCZYSZ SIĘ W PROSTY, PRZYSTĘPNY, A JEDNOCZEŚNIE INTENSYWNY SPOSÓB. NA WARSZTATACH PRACUJEMY Z PROFESJONALNĄ MODELKĄ.  

O CYKLU WARSZTATÓW ‚PORTRET’

Cykl warsztatów pod wspólnym tytułem PORTRET składa się z 4 segmentów (PORTRET I, PORTRET II, PORTRET III oraz PORTRET IV) i jest zaprojektowany tak, by przeprowadzic uczestnika przez kolejne etapy zaawansowania w fotografii studyjnej i portretowej w sposób jasny i czytelny z dbałością o równoczesny rozwój techniczny, jak i artystyczny. W kolejnych częściach  będziemy rozwijać umiejętności bazując na solidnej bazie z jego pierwszej części. Cykl jest zaprojektowany modułowo i uczestnicy pierwszej części będą mieli możliwość udziału w kolejnych warsztatach w trakcie których nauczymy się różnych profesjonalnych układów oświetleniowych i zaawansowanych technik pracy ze studyjnymi lampami błyskowymi.

PORTRET I  – [poziom podstawowy] podstawy pracy z aparatem w studio: czas, przesłona, ISO, pomiar światła, oświetlenie „rembrandtowskie”, praca z blendami i dyfuzorami, wykorzystanie „przeszkadzajek”, kreatywne wykorzystanie głębi ostrości

PORTRET II   – [poziom ponadpodstawowy] praca ze studyjnymi lampami błyskowymi, modulatory, kolor w studio, temp. barwowa, óswietlenie typu „clamshell” etc.

PORTRET III  – [poziom średnio zaawansowany] oświetlenie kontrowe, oświetlenie „czarne na czarnym”, kreatywne narzędzia wzbogacania i destrukcji obrazu np halacje, flary etc.

PORTRET IV –  [poziom średnio zaawansowany] mieszane źródła światła (ciągłe i błyskowe), balansowanie temperatur barwowych, wykorzystanie filtrów efektowych (kolor!) i korekcyjnych  

WAŻNE INFORMACJE

• Kogo zapraszamy 

Warsztaty przeznaczone są dla początkujących. Zapraszamy miłośników fotografii, którzy mieli niewielki lub w ogóle nie mieli żadnego kontaktu z fotografią studyjną. Cykl jest zaprojektowany tak, żeby w przystępny sposób móc opanować podstawy techniczne i szybko cieszyć się z własnych zdjęć.

• Po warsztatach 

Po warsztatach pracujemy dalej w zamkniętej grupie na Facebook’u. Tam otrzymacie odpowiedź na wszystkie pytania, na które nie było czasu na warsztatach. Tam też dyskutujemy o zrobionych zdjęciach. Wsparcie w grupie nie jest ograniczone w czasie.

• Autoryzacja zdjęć 

Fotograf ma prawo do zdjęć, modelka prawo do swojego wizerunku. Staramy się, żeby autoryzacja zdjęć ze strony modelki (zgoda na ich publikację przez uczestników) była liberalna, niemniej każdy uczestnik warsztatów musi być świadomy faktu, że nie wszystkie zrobione na warsztatach zdjęcia muszą dostać zgodę modelki na publikację. Autoryzowane przez modelkę zdjęcia uczestnik warsztatów może używać do celów związanych z własną promocją np. publikować je na Instagramie, Facebook’u, stronie internetowej, profilu na portalach branżowych.

• „Jeden fotograf na planie”   

Na naszych warsztatach zawsze pracujemy zgodnie z tą zasadą, tak, żeby budować RELACJĘ pomiędzy fotografem, a modelką.

• Ilość uczestników 

Ze względu na kameralny charakter warsztatów oraz dbałość o komfort uczestników, liczba miejsc jest ograniczona do 8.    

PROWADZĄCY WARSZTATY 

Tomasz Drzewiński, fotograf, wykładowca, popularyzator fotografii, autor kilkudziesięciu okładek i kilkuset sesji do polskich magazynów (Twój Styl, Maxim, Elle, Gala, Viva!, Playboy, Fashion Magazine, Fluid, Edge), reklamy (Avon, Energis, Master Foods Polska, Deni Cler, LOT, P&G) okładek do płyt i innych wydawnictw. Tomek jest absolwentem nowojorskiej Parsons School of Design, założycielem i wykładowcą OOF ACADEMY, byłym dyrektorem artystycznym magazynu MAX, twórcą i prowadzącym fanpage O FOTOGRAFII oraz wydarzeń z cyklu ABC FOTOGRAFII MODY

CZAS I MIEJSCE

sobota 24. listopada 2019 godz. 10:00-18:00

(z przerwą na lunch)

LAWA STUDIO

Ludwika Rydygiera 8/bud.19

Warszawa  

JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA WARSZTATY FOTOGRAFICZNE ‚PORTRET cz. I’

1. Przy płatności przelewem
Dokonaj płatności na rachunek
OOF Academy
46 1020 1055 0000 9602 0372 9852
w tytule wpisz: warsztaty 24.11.2019 + kontaktowy adres mailowy
2. PayPal
wyślij płatność na adres warsztaty@oof.pl

3. Kartą (przez Eventbrite)
https://www.eventbrite.com/e/portret-czi-warsztaty-fotograficzne-poziom-podstawowy-tickets-71434876639

W przeciągu 24h od rejestracji otrzymasz od nas maila z potwierdzeniem udziału w warsztatach i pakietem informacyjnym. Jeżeli nie znajdziesz go w skrzynce odbiorczej, proszę sprawdź folder Spam.

CENA

• SUPER EARLY BIRD (obowiązuje do 9 października 2019)  399 zł

• EARLY BIRD (od 10 pażdziernika 2019 do 10 listopada 2019)  449 zł

• NORMALNA (od 11 listopada 2019)  499 zł

W CENIE: opieka dydaktyczno-mentorska w trakcie warsztatów i w grupie na FB, profesjonalna modelka, studio, napoje i przegryzki na planie. Lunch nie jest wliczony w cenę warsztatów.  

MASZ PYTANIA?

Skorzystaj z formularza kontaktowego
albo
napisz na adres: warsztaty@oof.pl
albo
skontaktuj się z nami przez nasz profil OOF ACADEMY na Facebook’u
https://www.facebook.com/oof.aca/

WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYCH WYDARZENIACH ZNAJDZIECIE NA NASZEJ STRONIE:
http://oof.pl/

Do zobaczenia!

ul. Gałczyńskiego 12
00-362 Warszawa
tel. 501 197 667
e-mail: warsztaty@oof.pl