PORTRET cz. I [poziom podstawowy]

PORTRET cz. I   [poziom podstawowy]
warsztaty

PORTRET cz. I [poziom podstawowy]

7 marca 2020
10:00-18:00
prowadzący: Tomasz Drzewiński
LAWA Studio
Rydygiera 8 (bud. 19)
Warszawa

399zł/449zł/499zł

PORTRET cz. I  – warsztaty fotograficzne [poziom podstawowy]

OOF Academy zaprasza na kolejną edycję warsztatów fotograficznych z cyklu PORTRET w nowym, jeszcze ciekawszym i ekscytującym wydaniu. Cześć I naszych warsztatów jest skierowana do osób zaczynających swoją przygodę z fotografią, portretem i pracą w studio. Warsztaty PORTRET cz. I polecamy osobom początkującym, ale zapraszamy także te osoby, które mają już pewną wiedzę fotograficzną, niemniej czują potrzebę jej uporządkowania tak, by móc działać w bardziej zorganizowany i systemowy sposób.Warsztaty PORTRET cz. I polecamy wszystkim, którzy potrzebują solidnych podstaw, by rozwijać swoją fotograficzną pasję.W trakcie warsztatów PORTRET cz. I będziemy zgłębiać tajniki portretu przy oświetleniu ciągłym (światło dzienne i żarowe).

CZEGO SIĘ Z NAMI NAUCZYSZ NA WARSZTATACH ‚PORTRET cz. I’

• poznasz (a może przypomnisz sobie) podstawowe pojęcia: czas, przysłona, głębia ostrości

• nauczysz się nastawiać ostrość przy małej i dużej ilości światła

• nauczysz się, jak zmierzyć światło zewnętrznym światłomierzem oraz tym wbudowanym w Twoim aparacie

• nauczysz się jak ‚poprawnie’ naświetlić materiał (analogowy lub cyfrowy)

• nauczysz się robić zdjęcia przy świetle ciągłym (dziennym/sztucznym) 

• nauczysz się podstaw modelowania światłem na twarzy człowieka

• nauczysz się podstaw kompozycji obrazu• zobaczysz jak uniknąć podstawowych błędów, które powodują, że zdjęcie może być nieostre, poruszone, lub bez kontrastu

• poznasz podstawy zapisu fotograficznego

• podstaw pracy z modelką


WSZYSTKIEGO TEGO NAUCZYSZ SIĘ W PROSTY, PRZYSTĘPNY, A JEDNOCZEŚNIE INTENSYWNY SPOSÓB. NA WARSZTATACH PRACUJEMY Z PROFESJONALNĄ MODELKĄ.

O CYKLU WARSZTATÓW ‚PORTRET’

Cykl warsztatów pod wspólnym tytułem PORTRET składa się z 4 segmentów (PORTRET I, PORTRET II, PORTRET III oraz PORTRET IV) i jest zaprojektowany tak, by przeprowadzić uczestnika przez kolejne etapy zaawansowania w fotografii studyjnej i portretowej. Wszystko to w jasny sposób, czytelny, z dbałością o równoczesny rozwój techniczny, jak i artystyczny. W kolejnych częściach  będziemy rozwijać umiejętności bazując na solidnej bazie z jego pierwszej części. Cykl jest zaprojektowany modułowo i uczestnicy pierwszej części będą mieli możliwość udziału w kolejnych warsztatach w trakcie których nauczymy się różnych profesjonalnych układów oświetleniowych i zaawansowanych technik pracy ze studyjnymi lampami błyskowymi.
PORTRET I  – [poziom podstawowy] podstawy pracy z aparatem w studio: czas, przesłona, ISO, pomiar światła, oświetlenie miękkie i kontrastowe, światło „rembrandtowskie”, praca z blendami, flagami i dyfuzorami

PORTRET II   – [poziom ponadpodstawowy] praca ze studyjnymi lampami błyskowymi, modulatory, kolor w studio, temp. barwowa, oświetlenie typu „clamshell” etc.

PORTRET III  – [poziom średnio zaawansowany] oświetlenie kontrowe, oświetlenie „czarne na czarnym”, kreatywne narzędzia wzbogacania i destrukcji obrazu np halacje, flary etc.

PORTRET IV –  [poziom średnio zaawansowany] mieszane źródła światła (ciągłe i błyskowe), balansowanie temperatur barwowych, wykorzystanie filtrów efektowych (kolor!) i korekcyjnych

WAŻNE INFORMACJE

• Kogo zapraszamy 

Warsztaty przeznaczone są dla początkujących. Zapraszamy miłośników fotografii, którzy mieli niewielki lub w ogóle nie mieli żadnego kontaktu z fotografią studyjną. Cykl jest zaprojektowany tak, żeby w przystępny sposób móc opanować podstawy techniczne i szybko cieszyć się z własnych zdjęć. 

• Po warsztatach 

Po warsztatach pracujemy dalej w zamkniętej grupie na Facebook’u. Tam otrzymacie odpowiedź na wszystkie pytania, na które nie było czasu na warsztatach. Tam też dyskutujemy o zrobionych zdjęciach. Wsparcie w grupie nie jest ograniczone w czasie. 

• Autoryzacja zdjęć 

Fotograf ma prawo do zdjęć, modelka prawo do swojego wizerunku. Staramy się, żeby autoryzacja zdjęć ze strony modelki (zgoda na ich publikację przez uczestników) przebiegała gładko, niemniej każdy uczestnik warsztatów musi być świadomy faktu, że nie wszystkie zrobione na warsztatach zdjęcia muszą dostać autoryzację ze strony modelki na ich publikację. Autoryzowane przez modelkę zdjęcia uczestnicy warsztatów mogą używać do celów związanych z własną promocją np. publikować je na Instagramie, Facebook’u, stronie internetowej, profilu na portalach branżowych. Komercyjne wykorzystanie zrobionych na warsztatach zdjęć wymaga oddzielnej zgody i umowy z modelką. 

• „Jeden fotograf na planie”   

Na naszych warsztatach zawsze pracujemy zgodnie z zasadą „Jeden fotograf na planie”.

• Ilość uczestników 

Ze względu na kameralny charakter warsztatów oraz dbałość o komfort uczestników, liczba miejsc jest ograniczona do 8.

PROWADZĄCY WARSZTATY 

Tomasz Drzewiński, fotograf z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, wykładowca, popularyzator fotografii, autor kilkudziesięciu okładek i kilkuset sesji do polskich magazynów (Twój Styl, Maxim, Elle, Gala, Viva!, Playboy, Fashion Magazine, Fluid, Edge), reklamy (Avon, Energis, Master Foods Polska, Deni Cler, LOT, P&G, Paprocki&Brzozowski, Solvay Pharma) okładek do płyt i innych wydawnictw. Tomek jest absolwentem nowojorskiej Parsons School of Design, założycielem i wykładowcą OOF ACADEMY, byłym dyrektorem artystycznym magazynu MAX, twórcą i prowadzącym fanpage O FOTOGRAFII oraz wydarzeń z cyklu MISTRZOWIE FOTOGRAFII MODY.

CZAS I MIEJSCE

sobota 7. marca 2020

godz. 10:00-18:00

(z przerwą na lunch)

LAWA STUDIO

Ludwika Rydygiera 8/bud.19

Warszawa  

JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA WARSZTATY FOTOGRAFICZNE ‚PORTRET cz. I’

1. Przy płatności przelewem
Dokonaj płatności na rachunek
OOF Academy
46 1020 1055 0000 9602 0372 9852
w tytule wpisz: warsztaty 7.3.20 + kontaktowy adres mailowy


2. PayPal
wyślij płatność na adres warsztaty@oof.pl

3. Kartą (przez Eventbrite)

https://www.eventbrite.com/e/portret-czi-warsztaty-fotograficzne-poziom-podstawowy-tickets-89422201211

W przeciągu 24h od dotarcia do nas Twojej płatności otrzymasz od nas maila z potwierdzeniem udziału w warsztatach i pakietem informacyjnym. Jeżeli nie znajdziesz wiadomości w skrzynce odbiorczej, proszę sprawdź folder Spam.

CENA

• SUPER EARLY BIRD (obowiązuje do 31 stycznia 2020)  399 zł

• EARLY BIRD (od 1 lutego 2020 do 21 lutego 2020)  449 zł

• BIRD (od 22 lutego 2020)  499 zł

W CENIE: opieka dydaktyczno-mentorska w trakcie warsztatów i w grupie na FB, profesjonalna modelka, studio, napoje i przegryzki na planie. Lunch nie jest wliczony w cenę warsztatów.  

MASZ PYTANIA?

• skorzystaj z formularza kontaktowego
lub
• napisz na adres: warsztaty@oof.pl
albo
• skontaktuj się z nami przez nasz profil OOF ACADEMY na Facebook’u
https://www.facebook.com/oof.aca/

WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYCH WYDARZENIACH ZNAJDZIECIE NA NASZEJ STRONIE:
www.oof.pl

Do zobaczenia na warsztatach!

ul. Gałczyńskiego 12
00-362 Warszawa
tel. 501 197 667
e-mail: warsztaty@oof.pl