PORTRET cz.I _ [poziom podstawowy]

PORTRET cz.I _ [poziom podstawowy]
warsztaty

PORTRET cz.I _ [poziom podstawowy]

27 czerwca 2020
10:00-18:00
prowadzący: Tomasz Drzewiński
SEPTEMBER STUDIO
Żabi Kruk 14
Gdańsk

499pln/549pln/599pln

PORTRET cz. I  – warsztaty fotograficzne [poziom podstawowy]

OOF Academy zaprasza na kolejną edycję warsztatów fotograficznych z cyklu PORTRET w nowym, jeszcze ciekawszym i ekscytującym wydaniu, tym razem w Gdańsku. Część I naszych warsztatów jest skierowana do osób zaczynających swoją przygodę z fotografią, portretem i pracą w studio. Warsztaty PORTRET cz. I polecamy osobom początkującym, ale zapraszamy także te osoby, które mają już pewną wiedzę fotograficzną, niemniej czują potrzebę jej uporządkowania tak, by móc działać w bardziej zorganizowany i systemowy sposób.
Warsztaty PORTRET cz. I polecamy wszystkim, którzy potrzebują solidnych podstaw, by rozwijać swoją fotograficzną pasję.
W trakcie warsztatów PORTRET cz. I będziemy zgłębiać tajniki portretu przy oświetleniu ciągłym.

CZEGO SIĘ Z NAMI NAUCZYSZ NA WARSZTATACH ‚PORTRET cz. I’

• poznasz (a może przypomnisz sobie) podstawowe pojęcia: czas, przysłona, głębia ostrości
• nauczysz się nastawiać ostrość przy małej i dużej ilości światła
• nauczysz się, jak zmierzyć światło zewnętrznym światłomierzem oraz tym wbudowanym w Twoim aparacie
• nauczysz się jak ‚poprawnie’ naświetlić materiał (analogowy lub cyfrowy)
• nauczysz się robić zdjęcia przy świetle ciągłym (dziennym/sztucznym)
• nauczysz się podstaw modelowania światłem na twarzy człowieka
• nauczysz się podstaw kompozycji obrazu
• zobaczysz jak uniknąć podstawowych błędów, które powodują, że zdjęcie może być nieostre, poruszone, lub bez kontrastu
• poznasz podstawy zapisu fotograficznego
• podstaw pracy z modelką
WSZYSTKIEGO TEGO NAUCZYSZ SIĘ W PROSTY, PRZYSTĘPNY, A JEDNOCZEŚNIE INTENSYWNY SPOSÓB.
NA WARSZTATACH PRACUJEMY Z PROFESJONALNĄ MODELKĄ.

O CYKLU WARSZTATÓW ‚PORTRET’
Cykl warsztatów pod wspólnym tytułem PORTRET składa się z 4 segmentów (PORTRET I, PORTRET II, PORTRET III oraz PORTRET IV) i jest zaprojektowany tak, by przeprowadzić uczestnika przez kolejne etapy zaawansowania w fotografii studyjnej i portretowej. Wszystko to w jasny sposób, czytelny, z dbałością o równoczesny rozwój techniczny, jak i artystyczny. W kolejnych częściach będziemy rozwijać umiejętności bazując na solidnej bazie z jego pierwszej części. Cykl jest zaprojektowany modułowo i uczestnicy pierwszej części będą mieli możliwość udziału w kolejnych warsztatach w trakcie których nauczymy się różnych profesjonalnych układów oświetleniowych i zaawansowanych technik pracy ze studyjnymi lampami błyskowymi.
PORTRET I – [poziom podstawowy] podstawy pracy z aparatem w studio: czas, przesłona, ISO, pomiar światła, oświetlenie miękkie i kontrastowe, światło „rembrandtowskie”, praca z blendami, flagami i dyfuzorami
PORTRET II – [poziom ponadpodstawowy] praca ze studyjnymi lampami błyskowymi, modulatory, kolor w studio, temp. barwowa, oświetlenie typu „clamshell” etc.
PORTRET III – [poziom średnio zaawansowany] oświetlenie kontrowe, oświetlenie „czarne na czarnym”, kreatywne narzędzia wzbogacania i destrukcji obrazu np halacje, flary etc.
PORTRET IV – [poziom średnio zaawansowany] mieszane źródła światła (ciągłe i błyskowe), balansowanie temperatur barwowych, wykorzystanie filtrów efektowych (kolor!) i korekcyjnych

WAŻNE INFORMACJE
Kogo zapraszamy Warsztaty przeznaczone są dla początkujących. Zapraszamy miłośników fotografii, którzy mieli niewielki lub w ogóle nie mieli żadnego kontaktu z fotografią studyjną. Cykl jest zaprojektowany tak, żeby w przystępny sposób móc opanować podstawy techniczne i szybko cieszyć się z własnych zdjęć.
Po warsztatach Po warsztatach pracujemy dalej w zamkniętej grupie na Facebook’u. Tam otrzymacie odpowiedź na wszystkie pytania, na które nie było czasu na warsztatach. Tam też dyskutujemy o zrobionych zdjęciach. Wsparcie w grupie nie jest ograniczone w czasie.
Autoryzacja zdjęć Fotograf ma prawo do zdjęć, modelka prawo do swojego wizerunku. Staramy się, żeby autoryzacja zdjęć ze strony modelki (zgoda na ich publikację przez uczestników) przebiegała gładko, niemniej każdy uczestnik warsztatów musi być świadomy faktu, że nie wszystkie zrobione na warsztatach zdjęcia muszą dostać autoryzację ze strony modelki na ich publikację. Autoryzowane przez modelkę zdjęcia uczestnicy warsztatów mogą używać do celów związanych z własną promocją np. publikować je na Instagramie, Facebook’u, stronie internetowej, profilu na portalach branżowych. Komercyjne wykorzystanie zrobionych na warsztatach zdjęć wymaga oddzielnej zgody i umowy z modelką.
„Jeden fotograf na planie” Na naszych warsztatach zawsze pracujemy zgodnie z tą zasadą, tak, żeby budować RELACJĘ pomiędzy fotografem, a modelką.
Ilość uczestników Ze względu na kameralny charakter warsztatów oraz dbałość o komfort uczestników, liczba miejsc jest ograniczona do 8.

PROWADZĄCY WARSZTATY

Tomasz Drzewiński, fotograf, wykładowca, popularyzator fotografii, autor kilkudziesięciu okładek i kilkuset sesji do polskich magazynów (Twój Styl, Maxim, Elle, Gala, Viva!, Playboy, Fashion Magazine, Fluid, Edge), reklamy (Avon, Energis, Master Foods Polska, Deni Cler, LOT, P&G, Paprocki&Brzozowski, Solvay Pharma) okładek do płyt i innych wydawnictw. Tomek jest absolwentem nowojorskiej Parsons School of Design, założycielem i wykładowcą OOF ACADEMY, byłym dyrektorem artystycznym magazynu MAX, twórcą i prowadzącym fanpage O FOTOGRAFII oraz wydarzeń z cyklu ABC FOTOGRAFII MODY.

CZAS I MIEJSCE

sobota 27. czerwca 2020
godz. 10:00-18:00 (z przerwą na lunch)
SEPTEMBER STUDIO
Żabi Kruk 14
80-822 Gdańsk

CENA

• SUPER EARLY BIRD (obowiązuje do 30 kwietnia 2020)  499 zł
• EARLY BIRD (od 1 maja 2020 do 14 czerwca 2020)  549 zł
• BIRD (od 15 czerwca 2020)  599 zł
W CENIE: opieka dydaktyczno-mentorska w trakcie warsztatów i w grupie na FB, profesjonalna modelka, studio, napoje i przegryzki na planie. Lunch nie jest wliczony w cenę warsztatów.

JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA WARSZTATY ‚PORTRET cz. I’

1. Przy płatności przelewem
Dokonaj płatności na rachunek
OOF Academy
46 1020 1055 0000 9602 0372 9852
w tytule wpisz: warsztaty 27.6.2020 + kontaktowy adres mailowy
2. PayPal
wyślij płatność na adres warsztaty@oof.pl

3. Kartą (przez Eventbrite)

W przeciągu 24h od wpłynięcia do nas Twojej płatności, otrzymasz maila z potwierdzeniem udziału w warsztatach wraz z pakietem informacyjnym. Jeżeli nie znajdziesz wiadomości w skrzynce odbiorczej, sprawdź proszę folder Spam.

MASZ PYTANIA?

napisz na adres: warsztaty@oof.pl
albo
skontaktuj się z nami przez nasz profil OOF ACADEMY na Facebook’u
https://www.facebook.com/oof.aca/
DO ZOBACZENIA!
ul. Gałczyńskiego 12
00-362 Warszawa
tel. 501 197 667
e-mail: warsztaty@oof.pl